tvp3CZY COŚ SIĘ DZIEJE W SPRAWIE ORGANÓW, KTÓRE UMIERAJA….?

 Stowarzyszenie Przyjaciół Bazyliki od przeszło 2 lat stara się o wyremontowanie pięknego instrumentu, który znajduje się w Bazylice Świętorodzinnej w Studziannie – Poświętne. Jest to instrument mający ponad 100 lat i wymaga natychmiastowego – kapitalnego remontu.

        Aby to uczynić potrzebne są fundusze i hojne serce wielu ludzi, dlatego też staramy się nagłośnić tę wspólną i wymagającą wielu nakładów sprawę. Losem organów w naszej Bazylice zainteresowaliśmy Telewizję Regionalną z Łodzi oraz Radio Łódź! W sobotę 10 lutego, przyjechała ekipa telewizyjna aby nakręcić program o potrzebie remontu. Częściowy program ukazał się w Wiadomościach regionalnych w sobotę, natomiast cały reportarz ukarze się w najbliższym czasie! O terminie emisji wcześnie poinformujemy!

        Zachęcamy wszystkich do współpracy w tym wielkim dziele, planujemy w czerwcu br. zorganizować koncert na rzecz remontu tego instrumentu, w którym wezmą udział artyści z Łodzi. Wielu z Nich zdeklarowało się, iż bezpłatnie wystąpią aby ratować tak wspaniały instrument. Jak widzicie los tych organów leży na sercu wielu ludzi wrażliwych na sztukę i kulturę naszego kraju.

Wyszukiwarka

Organizacja Pożytku Publicznego

 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ BAZYLIKI W STUDZIANNIE (KRS: 0000214858) Uruchom on-line teraz

Stowarzyszenie Przyjaciół Bazyliki w Studziannie

ul. Główna 7,
26-315 Poświętne

Nr KRS: 0000214858

Data uzyskania statusu OPP: 2005.11.21

Statystyki
Odsłon artykułów:
190319

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.