Organizacja Pożytku PublicznegoStowarzyszenie Przyjaciół Bazyliki zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe, które związane będzie z remontem zabytkowych organów znajdujących się w tutejszym kościele, który jest Bazyliką Mniejszą.

                Instrument ten zbudowany został w różnych epokach, najstarsza część powstała w okresie późnego baroku, w związku powyższym są wyjątkowo cennym zabytkiem zachowanym do naszych czasów. Dlatego też uważamy, że ma to wielką wartość dla kultury polskiej i chcielibyśmy aby taki zabytek mógł być wykorzystany i zaprezentowany większej rzeszy społeczeństwa.

                W związku z tym podjęliśmy działania mające na celu wyremontowanie i odrestaurowanie tych ZABYTKOWYCH ORGANÓW.

Związane jest to z pewnym nakładem finansowym, ale niestety koszty remontu przewyższają zdecydowanie możliwości finansowe nie tylko Parafii, ale i Gminy, i dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w realizacji tego trudnego, ale jak ważnego dla kultury polskiej przedsięwzięcia.

               Blankiet wpłat bankowych Jeżeli wyżej wymienione przedsięwzięcie uda się nam zrealizować - miejmy nadzieję, że przy pomocy ludzi Dobrej woli - planujemy w przyszłości organizowanie w zabytkowej Bazylice koncertów organowych, na które zapraszać będziemy organistów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Wiadomo, że tego typu koncerty przyczynią się do rozsławienia Regionu opoczyńskiego wśród turystów. Natomiast mieszkańcom okolicznych miasteczek i wsi pozwoli to na bezpośredni kontakt z kulturą.

                Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe wpłacane na konto:

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ BAZYLIKI

 UL. GŁÓWNA 7

26 – 315 POŚWIĘTNE

PKO BP 98 1020 3916 0000 0702 0087 3166

Wyszukiwarka

Organizacja Pożytku Publicznego

 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ BAZYLIKI W STUDZIANNIE (KRS: 0000214858) Uruchom on-line teraz

Stowarzyszenie Przyjaciół Bazyliki w Studziannie

ul. Główna 7,
26-315 Poświętne

Nr KRS: 0000214858

Data uzyskania statusu OPP: 2005.11.21

Statystyki
Odsłon artykułów:
195594

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.